Back to home
in Życie

Sens istnienia matki w połogu.

  • 21 września 2018
  • By Kaja Kubarska
  • Komentarzy: 0

W obliczu niedoskonałej codzienności niedoskonałej matki. Kiedy fizycznie jeszcze boli, a psychicznie wciąż próbuje się poszerzyć horyzonty tolerancji szeroko pojętej nowej rzeczywistości, która to w każdej chwili jest nowsza niż minutę wcześniej.
W sytuacji kiedy codziennie walczy się o odbycie podstawowej toalety: umycie zębów, umycie głowy (jak uda się odżywkę nałożyć to dodaje sobie plus 10 do zaradności), użycie dezodorantu (bezwonnego, bo inny – wiadomo – uczula noworodka). A prysznic, dłuższy niż 5 minut, to szczyt marzeń, o których myśli się z łezką w oku. Czemu z łezką? Bo z jednej strony miło jest mieć marzenia, ale z drugiej, gdy się je wypowiada na głos, ich prozaiczność sprawia, że zalewamy się rumieńcem wstydu. Kiedyś marzyło się przecież o podróżach – dzisiaj o… wycieczce do toalety w momencie, gdy mamy na to ochotę.

W czasach chronicznego niewyspania, gdy żadna maskara nie podkreśli spojrzenia, a tylko doda cienia pod, sinymi już, oczami. A każdy fluid pod wpływem hormonów waży się na skórze. Gdy żaden ciuch nie leży jak się tego oczekuje, na zdeformowanym ciele matki w połogu, a ulubionym odzieniem tejże jest podomka na guziki, bo wygodna i rozpinana – idealna do karmienia…

Gdy nie myślisz o sobie dobrze, bo nie domagasz, czujesz, że nie wszystko robisz tak jakbyś chciała. Gdy w lustro nie spoglądasz, bo boisz się odbicia. I gdy zwyczajnie nie jesteś taką wersją siebie o jakiej marzysz, do jakiej dążysz i na jaką ciagle, nieudolnie, syzyfowo, bez końca pracujesz…..

Gdy trudno Ci kochać siebie….

Usłyszeć

– Mamusiu, mogę Ci coś powiedzieć?
– Słucham- rzucam, ospale, ledwo podnosząc wzrok znad domowych zajęć.
– Bardzo Cię kocham, jesteś najlepsza na świecie!

Bezcenne.

By Kaja Kubarska, 21 września 2018
O mnie
Cześć, jestem Kaja
Jestem szczęśliwą kobietą, żoną i matką. Mam około ćwierć wieku i prawdopodobnie spełniłam już wszystkie moje marzenia. To piękne, ale brzmi strasznie, prawda?
Facebook
mój instagram

@kajakubarska