Zobacz mój sklep →

Ktoś Cię kocha, mimo wszystko, więc Ty też kochaj!

Uważam, że jedną z oznak inteligentnego i dojrzałego człowieka, jest fakt, że wie jak powinien zachować się w każdej sytuacji. Uwielbiam patrzeć na takich ludzi – mają klasę, czyli coś nieokreślonego, ale przeze mnie bardzo cenionego. Inspiruje mnie to.

W teorii wiem, jak chciałabym się zachować w różnych sytuacjach. Wtedy, gdy się z kimś nie zgadzam. Kiedy ktoś mnie irytuje, przekraczając wiele moich granic. Wtedy, gdy coś pójdzie nie po mojej myśli, lub wtedy, gdy sytuacja wydaje się być patowa, bez wyjścia. Wiem, jakim chce być człowiekiem i na jakich wartościach chciałabym się opierać w całym moim życiu.

Ale nie zawsze mi wychodzi. Bo słaba jestem. Bo pokusa wygra. Bo pójdę za emocjami, albo nie ogarnę na czas moich uczuć. I po chwili przychodzi moment, na refleksje i pierwsze uczucie jakie mnie obezwładnia. To poczucie winy i wyrzut do samej siebie: znowu zawaliłaś… a w głowie pojawia się myśl: odejdź od Niego, nie jesteś godna.

I dopiero niedawno, odkryłam, że to błąd mojego myślenia. Bóg kocha człowieka ze wszystkimi jego ułomnościami. Z pomyłkami, błędami i niepowodzeniami. On wie wszystko o naszych słabościach. Nie podobają mu się nasze grzechy, ale my jesteśmy ukochani przez Niego od zawsze, na zawsze! Jesteśmy Jego dziećmi. Jego dziedzicami. Jego pomysłem, Jego najlepszym planem. Jesteśmy Jego Miłością. I nie wolno nam tego podważać i w to wątpić, nawet jeśli czujemy, że zawiedliśmy. Na przekór wszystkiemu – trzeba wierzyć w Miłość – bo ona jest ponad wszystko.

I żaden błąd nie wyklucza nas z bycia Jego dzieckiem. Nic nie jest wstanie złamać Jego miłości do nas.

I w drugą stronę, postępując na wzór Boga Ojca: wszyscy ludzie są stworzeni z Jego miłości. Ci, którzy Cię denerwują i Ci, których nie lubisz – także. I może denerwować Cię ich zachowanie. Możesz nie zgadzać się z ich postępowaniem. Być może ranią Cię ich słowa. Możesz stanąć w prawdzie o tym, że drugi człowiek jest dla Ciebie trudny.

Ale ich upadki, zachowania, przyzwyczajenia, poglądy czy słabości, nie powinny przekreślać w Tobie miłości bliźniego z jaką warto na nich spojrzeć. Nie lubisz ich postępowania – to
możliwe. Ale nie przestawaj kochać – mimo wszystko – bo Ciebie kiedyś Ktoś ukochał – mimo wszystko!