Zobacz mój sklep →

Nie lubi się Wielkanocy, bo jest nieludzka. / Radosnego Alleluja!

Staram się, żeby Wielki Post był czasem szczególnej pracy. Takiego wysiłku włożonego w bycie lepszym człowiekiem. Wiele razy przychodziło Zmartwychwstanie a ja ze smutkiem stwierdzałam, że nic nie udało mi się naprawić, że zaprzepaściłam ten czas. W tym roku, na szczęście, czuje inaczej. Choć jest jeszcze wiele spraw, które mi utykają, są też takie, które “przerobiłam” ciężką robotą w pocie czoła codzienności.

Warto chodzić z kamykiem w bucie i go nie wyjmować. Nie wyjmować i nie oddalać od siebie wątpliwości, złego samopoczucia, myśli, które nie dają nam spokoju ducha. Wzbić się ponad własny egoizm, brak pokory i negatywne emocje ze złym nastawieniem do świata. Warto mimo braku poczucia sprawiedliwości nie myśleć według ludzkich pobudek a według Boskiej Myśli, której do końca nigdy nie odgadniemy… ten “kamyk” być może porani Wam stopy, ale blizny wiele Was nauczą: przyszłość będzie łatwiejsza, dojrzalsza. A im szybciej się temu poddacie, tym mniej ran, blizn.
Olewamy te Święta. O ile Boże Narodzenie jest takie ludzkie, miłe i przyjemne, bo przecież każdego rozczula mały bobasek w żłóbku wśród zwierzątek, o tyle Wielkanoc jest poza naszą wyobraźnią. Śmierć w brutalnych warunkach, w które trudno uwierzyć, a potem do tego Zmartwychwstanie! Dajcie spokój! Kto by się nad bajkami zastanawiał. To takie nieludzkie… A jeśli coś jest trudne, łatwiej to odstawić na bok, niż właśnie: przepracować.

Bardzo lubię Kościelny wymiar Wielkanocy, obrzędy, triduum, symbolikę i to wzniosłe, docelowe ALLELUJA! Nie lubię jednak ludzkiego podejścia do tych Świąt: zajączków, króliczków i kiczowatości, która często temu towarzyszy. Sprowadzamy rzeczy Wielkie do prozaicznych: pojemy, popijemy, pogadamy a we wtorek znów do roboty! I byle do Bożego Narodzenia – wtedy jest jakoś bardziej klimatycznie.
Życzę Wam przemienienia! Zmartwychwstania w Waszym sercu – i to nie jest slogan! Niech zwycięży Życie, to znaczy to, co wieczne, nie – chwilowe.
Życzę Wam wolności od wszystkiego co złe, nieczyste i niepoukładane w Waszym życiu.
Niech te Święta, choć trudne w zrozumieniu, przyniosą to odkrycie, że skoro Jezus Zmartwychwstał to wszystko inne jest możliwe! Wszystko! Wszystko!!!

Radości i miłości śpiewając ALLELUJA!

Kaja ❤️