Zobacz mój sklep →
nowenna-pompejanska

Nowenna pompejańska

Skąd u mnie ta pompejanka? O co mi właściwie chodzi?

Jakiś rok temu przyszła do mnie myśl o nowennie pompejańskiej. Nie odmówiłam jej od razu. Ciągle miałam w sobie przekonanie, że w końcu muszę odmówić tę modlitwę w swojej intencji, ale nie mogłam wystartować… Bałam się, że nie podołam. W końcu znajoma ze wspólnoty zadzwoniła do mnie z Jasnej Góry, że znalazła obrazek maryjny i od razu pomyślała o mnie. Zapytałam co to za obrazek. Odpowiedziała, że to Matka Boża Różańcowa z Pompejów. No i tego samego dnia zaczęłam się modlić nowenną pompejańską. Pierwszą odmówiłam w swojej intencji – to były pierwsze dni mojej czwartej ciąży. Pomyślałam, że żeby modlić się za innych najpierw muszę “ochronić” siebie. Przy okazji, wam też polecam zacząć od siebie ;). No i się zaczęło… Poczułam moc tej modlitwy, a ponadto dostałam silne przekonanie, że muszę propagować i rozprzestrzeniać wieść o pompejance – w części dziękczynnej nowenny codziennie wypowiadamy słowa “Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją(…)” – wzięłam sobie to głęboko do serca.

Zaczęłam mówić o nowennie gdzie tylko mogłam : we wspólnocie, wśród znajomych, w rodzinie, na instagramie. Dostałam mocny feedback – wiele z moich obserwatorów dołączyło do odmawiania pompejanki. Wiem z waszych świadectw, które do mnie piszecie, że podczas tej nowenny dzieją się różne rzeczy i sprawy. Niektóre nie są wygodne dla odmawiających – pojawia się wiele trudów, nie tylko tych związanych z czasem na modlitwę. Gdy dzieje się dobro – zły nie jest zadowolony i często mocno daje o tym znać (warto mieć tę świadomość).

Trochę historii…

Nowenna pompejańska ma swój początek w 1884 roku we Włoszech, gdzie młodej dziewczynie Fortunatinie Agrelli modlącej się o zdrowie, objawiła się Matka Boża. Dziewczyna w wyznaczonym przez Maryję dniu cudownie wyzdrowiała, ale dostała też przesłanie: „Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na Moją cześć trzy nowenny, odmawiając piętnaście tajemnic różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne”

Kilka lat wcześniej (1877 rok) na polskiej ziemi w Gietrzwałdzie nastoletniej Justynie Szafryńskiej Maryja objawiła się, konkretnie prosząc o to, by codziennie odmawiać różaniec. W polskiej sytuacji zaborów Maryja zapewniła, że Kościół w Polsce nie będzie prześladowany, jeśli ludzie będą gorliwie się modlić. (źródło: http://sanktuariummaryjne.pl/page/24/historia).

Dla mnie to szczególne znaki, które zachęcają do tego, by oddać Maryi swoje sprawy – ona ma w niebie wyjątkowe chody;). Instrukcję postępowania już znamy: mamy się modlić. Ale jak?

Jak odmawiać?

Nowenna Pompejańska składa się z części błagalnej i części dziękczynnej. Każda z tych części trwa 27 dni co w sumie daje 54 dni całej Nowenny. Codziennie trzeba odmówić 3 części Różańca (z czterech: radosnych, bolesnych i chwalebnych oraz światła), a więc 15 tajemnic. 

Szczegółową instrukcję odmawiania pompejanki znajdziecie TU[kliknij].

Jak szerzyć cześć Maryi?

Świadectwo Twojego życia jest najpiękniejszym oddaniem czci Maryi. Mówić o niej, modlić się do niej to jedno – ale starać się żyć jak Ona i dawać świadectwo jej wielkości to drugie – i według mnie ważniejsze. 

Słowa Maryi “Róbcie wszystko cokolwiek Wam powie” i “Oto ja służebnica Pańska” nadają w moim życiu kierunek. Są moim punktem odniesienia w sytuacji wyborów życiowych i podejmowania nowych wyzwań. Moja rodzina opiera się na maryjnym fundamencie, bo to głównie przez Maryję staram się utrzymywać więź z Bogiem. To dla mnie najlepsza droga, przez Mamę – być może to też Twoja droga…?

Pracuję nad nowymi produktami, które pozwolą szerzyć cześć Maryi. Projekt, który szykuję będzie opierał się na Słowie Bożym “Oto syn Twój, Oto Matka Twoja”. Te słowa mówią wprost o tym, że jesteśmy dziećmi Maryi, a do Mamy zawsze chce się przychodzić z problemem, szczęściem, zagwostką. Wszystko oddawać warto niebiańskiej Mamie, Ona zna swoje dzieci w taki sposób, jak nikt inny. Ona pomoże, Ona dziecka nie zostawi. Ona będzie, zawsze.

Produkty prawdopodobnie pojawią się w sklepie Influencerki Nieba już w sierpniu. 

Stay tuned :-)!